aprīlis 04 2019 0Comment

Kā izvēlēties dvieļu žāvētāju?

Mūsdienās dvieļu žāvētājs – ne tikai apkures ierīce, kurš uztur optimālo temperatūru vannas istabā, bet arī svarīgs interjera elements.

Pastāv divu veida dvieļu žāvētāji: elektriskais un ūdens.

Elektriskais dvieļu žāvētājs ļoti ērts lietošanā, jo to var uzstādīt praktiski jebkurā telpā, sākot no sanitārā mezgla un beidzot ar garderobes telpu. Iekārtu montē uz sienas un tā darbojas no elektrotīkla. Pie tā labajām īpašībām var pieskaitīt:

— augsts siltuma atdeves koeficients;

— nav noplūdes riska;

— ērta izmantošana;

— noturība pret koroziju;

— sasilšanas pakāpi kontrolē termoregulators.

Turklāt jāņem vērā, ka šāds dvieļu žāvētājs patērē elektroenerģiju atkarībā no sildīšanas elementa jaudas un paša dvieļu žāvētāja izmēriem.

Ūdens dvieļu žāvētāju var uzstādīt slēgtā apkures sistēmā vai pieslēgt karstā ūdens apgādes sistēmai.   

Ja izstrādājums uzstādīts slēgtā apkures sistēmā, tad tas neparedz īpašus tehniskos ierobežojumus. Bet, ja dvieļu  žāvētājs pieslēgts karstā ūdens apgādes sistēmai (kas ir visizplatītākais), tad tam tiek noteiktas augstākas prasības. Tas izskaidrojams ar to, ka karstais ūdens ir ļoti piesātināts ar skābekli, kas, kā zināms, ir labs oksidētājs.

Lai izvairītos no caurejošu atveru /caurumu/ parādīšanos dvieļu žāvētāja sieniņās elektroķīmiskās korozijas rezultātā, jānodrošina droša metāla saikne starp stāvvada caurulēm un iekārtas metāla gala ierīcēm (maisītāju, dvieļu  žāvētāju). Vienkārši sakot, iezemēt dvieļu žāvētāju uz stāvvada metāla caurules. Potenciāls izlīdzinās un strāvai nav no kurienes un kur plūst.

 

N.B. Lai izvairītos no dažādām domstarpībām, iesakām pirms dvieļu žāvētāja pasūtīšanas konsultēties ar savu santehniķi!